V Brně jako na Havaji

Verča Raková, 11. 3. 2020

Brno, skvělých restaurací plno! V tom nás znovu utvrdil jeden lednový víkend, který jsme tu s manželem strávili na wellness. K wellness pobytu nám totiž stejně jako vířivka a měkké župany, patří i dobré jídlo. Máte to také tak?

Každý takový víkend, kdy jsme bez našeho aktivního “dvouleťáka” se snažíme být co nejvíce spolu a užít si náš čas na plno. Také proto jsme se domluvili, že nebudeme chodit po brněnských restauracích, ale raději si jídlo objednáme do postele nebo do vířivky. Protože, proč ne? Je tu přeci Dáme jídlo a funguje tady vážně na jedničku. 

Otevřeli jsme si aplikaci Dáme jídlo a zjistili, že je tu mraky restaurací. Následovala porada. Salát nebo burger? Sushi nebo pizza? Indie nebo česká? Zvolili jsme kompromis pro oba, poké bowls neboli misku plnou chutí a zdravých ingrediencí.

Zlákalo nás havajské bistro Pokecz a to hlavně díky možnosti namíchat si poké sám podle svých momentálních chutí a nebo si k němu ze stálé nabídky přidat cokoliv jiného. No není to top? Já miluji avokádo, takže Avokádové poké byla jasná volba.

K dokonalosti jsem ho dotáhla přidáním krevet a wakame. Mňam, přesně podle mých představ. Můj manžel byl o něco náročnější a sestavil si poké sám. Obsahovalo rýži, lososa, zeleninu, kterou má rád a hlavně dvojitou porci koriandru. Na havajské vlně jsme pokračovali i u výběru nápojů, v košíku tak skončily dvě havajská piva Kona. No co vám budu povídat, na tuhle speciální objednávku jsme se těšili jako malé děti.

Musím říct, že poké vypadalo tak krásně, že nám bylo líto se do něj pustit, fakt wau! Jestli se říká, že člověk jí i očima, tak tady to platí dvojnásob. Každopádně, nesníst to, by byla velká škoda, protože to byla neskutečná pecka! A úplné nebe bylo zapít ho havajským pivem. Takže moje doporučení zní, rozhodně si ho k poké objednejte také, chuťový zážitek bude o to větší a ještě se naučíte havajsky. No vážně. Na každém víčku je slovo v havajském a anglickém jazyce. Takže, čím více piv…:)

Po celý březen navíc můžete využít akci  „Druhé Poke za polovinu“ a udělat tak radost nejen sobě, ale i své drahé polovičce, kamarádovi nebo kolegovi. 

Děkujeme Pokecz za zpestření našeho víkendu v Brně a Dáme jídlo za to, že jsme mohli zůstat v županech.

Podobné

Všechny

Nejlepší gastronomické seriály

Hledáte seriály a dokumenty, které vás pohladí na duši, inspirují v kuchyni nebo vám rozšíří obzory? Pod taktovkou populární streamovací služby Netflix takových pořadů vznikly už desítky. Připravili jsme pro vás pětici těch nejlepších, kde si hlavní roli střihlo jídlo v celé své kráse.

Pořádný relax v novém roce

Je to tu, začátek roku a s ním dny strávené ve fitku, pojídání salátů, nízkotučných jídel a proteinových tyčinek. Jedu v tom také, ale rovnováha je důležitá, proto jsme si s manželem první lednovou neděli trochu zpříjemnili.  Udělali jsme si zkrátka pohodu, jak se patří…postel, filmy a Dáme jídlo. Kombinace, při které po náročném týdnu zaručeně zrelaxujete. Na Dáme jídlo jsme si vybrali […]

Nejoblíbenější témata