Chcete se levně najíst? Máme pro vás 4 tipy na jídlo do stovky

Markéta Mikšovská, 28. 5. 2019
Empty plate on the table

Ceny v restauracích a kavárnách v posledních letech výrazně vzrostly. Především do hlavního města se dostává mnoho zahraničních trendů, výběrová káva, nové postupy její úpravy i exotická jídla, a najít tak tradiční menu do 89 korun, na které jsme ještě před nedávnou dobou byli zvyklí, je jako najít svatý grál. Dali jsme si tu práci proto za vás a nabízíme vám tipy na jídlo, za které nezaplatíte víc než 100 korun.

Jarní závitky

Skvělým, a přitom levným a výživným jídlem, jsou vietnamské závitky. Najdete je v každé vietnamské restauraci a vždy budou dobré. Vybrat si můžete buď smažené nebo syrové, jednotlivé restaurace mohou závitky také plnit odlišnými surovinami. Jejich cena se pohybuje mezi 39 a 60 korunami a závisí také na velikosti. Některé podniky, například Sushi Nertida, nabízejí výhodná balení více kusů závitků za cenu okolo 100 korun.

Asijské polévky

Pho bo, Tom Yum, Miso, … a různé jejich variace najdete v celé řadě asijských restaurací. Jejich výhodou je, že na rozdíl od většiny našich polévek obsahují širší škálu živinami, vitamíny a minerály nabitých potravin – například mořské řasy, tofu, místo pšeničných těstovin rýžové nudle, ryby, čerstvé bylinky a kvalitní vývar. A jak je v asijských restauracích zvykem, dostanete toho pořádnou porci. Cena polévek se liší podnik od podniku, obvykle za ni ale zaplatíte mezi 40 a 90 korunami.

Hummus

Hummus je perfektní jako lehká večeře i svačina. Zdá se to jako nic, ale vzhledem k nutriční hodnotě cizrny a sezamu vás zasytí a dodá vám i potřebnou energii. Navíc, ve spoustě bister nabízejí hummus s pita chlebem nebo rovnou také s falafelem, zeleninou a dressingem za zvýhodněnou cenu. Seženete ho tak v rozmezí od 80 do 120 korun.

Hummus

Sendviče a bagety

Obložené pečivo je rychlým řešením odjakživa. Aby vás ale pouze “nezapláclo”, ale taky vám dodalo nějakou hodnotnou energii, je třeba pečlivě vybírat. I tady se ale úroveň přípravy velmi zlepšila a proto dnes poměrně snadno seženete bagety a sendviče z čerstvého pečiva, a to nejen z bílého, ale také celozrnné, a plněné zeleninou, kvalitním masem, rybami i odlehčenými dressingy. Cena se pohybuje mezi 60 a 110 korunami.

Sháníte levné jídlo, ale nemáte čas procházet jednotlivé podniky? Vyhledejte si to svoje na Dáme jídlo a nechte si ho dovézt, ať jste kdekoliv.

Podobné tipy

Všechny tipy

8 důvodů, proč je skvělé, že si konečně můžete dát Big Mac doma

Na světě snad neexistuje jediný člověk, který by ho neznal. Big Mac od McDonald’s je legenda. No a tahle legenda teď jezdí i domů. Stačí, když na ni dostanete chuť. A není to jediná výhoda. Čtěte.   1. Za zavřenými dveřmi vás nikdo nebude soudit. Klidně si můžete dát Big Mac, i když jinak tvrdíte, že držíte dietu. Co […]

Exotika v centru Prahy

Paprsky zalitý podzim, exotické jídlo a ta nejlepší společnost. To byl boží víkend! Sobotní ráno bylo jako malované a dokonce nás tentokrát nevytáhl z postele syn, ale sluníčko za okny. Bylo jasné, že takový den musíme strávit venku, a to nejlépe s nějakým dobrým jídlem. O tom jsme měli s manželem jasnou představu, naše mlsné jazýčky potřebovaly “asii”, ale takovou, kterou […]

Jak správně grilovat ryby

Milujete grilování s přáteli, ale vždycky máte po jídle tak trochu výčitky a je vám těžko? Odlehčete si menu grilovanou rybou. Jedná se o skvělou zdravou alternativu tučných steaků, která se skvěle doplňuje s nejrůznějšími přílohami. Jak vybrat tu správnou rybu na grilování a jak ji připravit?

Co si objednat k jídlu na movie night?

Movie night či filmový maraton není jen o kvalitní filmové podívané, ale také o jídle. Jde o  záminku, jak se dobře najíst, napít a jako bonus vidět skvělý film. Při realizaci domácího kina si nejspíš dáte záležet hlavně na výběru snímku a pohoštění pak odsunete na druhou kolej. Když ale víte, jaké jídlo k televizi si objednat, máte vyhráno.

Nejoblíbenější témata