Co si objednat k jídlu na movie night?

Izabela Nováková, 23. 10. 2019
Pizza and beer

Movie night či filmový maraton není jen o kvalitní filmové podívané, ale také o jídle. Jde o  záminku, jak se dobře najíst, napít a jako bonus vidět skvělý film. Při realizaci domácího kina si nejspíš dáte záležet hlavně na výběru snímku a pohoštění pak odsunete na druhou kolej. Když ale víte, jaké jídlo k televizi si objednat, máte vyhráno.

Pizza

Pizza se řadí nejen k  jídlům nejoblíbenějším, ale také společenským. Nejlépe chutná při setkání s přáteli a ještě lépe, když ji objednáte ve velkém a vzájemně sdílíte. Na movie night, kde se k tomu nabízí perfektní příležitost, oceníte mimo jiné i praktickou stránku této italské pochoutky. K pizze totiž nepotřebujete příbor, respektive jí se zásadně rukama, ani talíř, takže si ji pohodlně vychutnáte i z gauče, zatímco sledujete napínavý trhák nebo zábavnou komedii. Ingredience pizzy si zvolte podle chuti, na té opravdu dobré by jich mělo být nanejvýš 4-5. Více o tom, jak se liší skutečně kvalitní pizza od té nepovedené, se dočtete v článku Jak poznat opravdu dobrou pizzu.

Sushi

Japonci vnímají sushi nejen jako jídlo, ale hlavně jako rituál. Vězte, že právě řasa nori plněná kvalitní lepivou rýží a čerstvou rybou, případně zeleninou se při sledování filmu stane rituálem více než příjemným. Pro uspokojení chuťových buněk většího množství lidí se vyplatí zvolit sushi set, do něhož si nakombinujete vícero druhů sushi a poté můžete opět vzájemně ochutnávat. Pokud si troufáte na výrobu domácího sushi, bude se vám hodit návod, jak si připravit sushi podle tradiční japonské receptury.

Mexické nachos

Populární mexické jídlo zvané nachos láká při vstupu do multikin nejednoho diváka a svou chutí i způsobem servírování silně konkuruje tradičnímu popcornu. Nedílnou součástí každých nachos jsou nejrůznější omáčky neboli dipy, do nichž se kukuřičné tortillky před každým soustem namáčí. Kromě tradiční salsy si skvěle rozumí i se zakysanou smetanou nebo guamacole, dipem z rozmačkaného avokáda. Z nachosu však snadno vytvoříte i plnohodnotné jídlo k televizi či večeři, tak jako kdysi mexický kuchař Ignacio, který v restauraci bez zásob nalámal kukuřičné tortilly na malé kousky, ty posypal cheddarem a papričkami jalapeňos a servíroval manželkám amerických vojáků jako zbrusu nové jídlo. Své nachos můžete obohatit také o mleté maso, olivy či fazole.

Chcete mít zařizování pohoštění na movie night zcela bez práce a starostí? Sestavte si ho podle chuti a nechte si ho doručit z Dámejídlo ještě předtím, než začne film.

Podobné

Všechny

Jak uspořádat perfektní piknik

Prázdniny začínají a jak jinak je zahájit, než právě piknikem v trávě? Pozvěte přátele, vybavte se a zamiřte do parku, do lesa nebo na nejbližší louku. O jídlo už se postaráme my. Nejlepší výbava na piknik Pořekadlo, že jíme i očima, platí nejen na talíři ale i “na dece”. Proto ani při přípravách na piknik nezapomínejte na pěkné a zároveň praktické servírování. Podle toho, kolik […]

Obědový box: Jaké máte možnosti?

Salát, kuskus, sendvič... Že točíte v práci stejná jídla pořád dokola? Dopřejte si barevné obědy do krabičky s pořádnou dávkou energie a explozí chutí. Inspirujte se našimi variacemi ze všech koutů světa, které vás jen tak nepřestanou bavit.   

Kosmatice: Znovuobjevený hit z černého bezu

Bezinka, bezinky, smradinky nebo kašička. Černý bez má mnoho jmen a dlouhou tradici v české kuchyni. Kosmatice je lidový název pro staročeské jídlo z černého bezu. Květy máčené v těstíčku a smažené dozlatova měly naše prababičky spojené hlavně s příchodem léta. Poradíme vám, kdy bezinkové květy sbírat a jak si z nich připravit tradiční českou dobrotu.

Nejoblíbenější témata