Co si objednat k jídlu na movie night?

Markéta Mikšovská, 23. 10. 2019
Pizza and beer

Movie night či filmový maraton není jen o kvalitní filmové podívané, ale také o jídle. Jde o  záminku, jak se dobře najíst, napít a jako bonus vidět skvělý film. Při realizaci domácího kina si nejspíš dáte záležet hlavně na výběru snímku a pohoštění pak odsunete na druhou kolej. Když ale víte, jaké jídlo k televizi si objednat, máte vyhráno.

Pizza

Pizza se řadí nejen k  jídlům nejoblíbenějším, ale také společenským. Nejlépe chutná při setkání s přáteli a ještě lépe, když ji objednáte ve velkém a vzájemně sdílíte. Na movie night, kde se k tomu nabízí perfektní příležitost, oceníte mimo jiné i praktickou stránku této italské pochoutky. K pizze totiž nepotřebujete příbor, respektive jí se zásadně rukama, ani talíř, takže si ji pohodlně vychutnáte i z gauče, zatímco sledujete napínavý trhák nebo zábavnou komedii. Ingredience pizzy si zvolte podle chuti, na té opravdu dobré by jich mělo být nanejvýš 4-5. Více o tom, jak se liší skutečně kvalitní pizza od té nepovedené, se dočtete v článku Jak poznat opravdu dobrou pizzu.

Sushi

Japonci vnímají sushi nejen jako jídlo, ale hlavně jako rituál. Vězte, že právě řasa nori plněná kvalitní lepivou rýží a čerstvou rybou, případně zeleninou se při sledování filmu stane rituálem více než příjemným. Pro uspokojení chuťových buněk většího množství lidí se vyplatí zvolit sushi set, do něhož si nakombinujete vícero druhů sushi a poté můžete opět vzájemně ochutnávat. Pokud si troufáte na výrobu domácího sushi, bude se vám hodit návod, jak si připravit sushi podle tradiční japonské receptury.

Mexické nachos

Populární mexické jídlo zvané nachos láká při vstupu do multikin nejednoho diváka a svou chutí i způsobem servírování silně konkuruje tradičnímu popcornu. Nedílnou součástí každých nachos jsou nejrůznější omáčky neboli dipy, do nichž se kukuřičné tortillky před každým soustem namáčí. Kromě tradiční salsy si skvěle rozumí i se zakysanou smetanou nebo guamacole, dipem z rozmačkaného avokáda. Z nachosu však snadno vytvoříte i plnohodnotné jídlo k televizi či večeři, tak jako kdysi mexický kuchař Ignacio, který v restauraci bez zásob nalámal kukuřičné tortilly na malé kousky, ty posypal cheddarem a papričkami jalapeňos a servíroval manželkám amerických vojáků jako zbrusu nové jídlo. Své nachos můžete obohatit také o mleté maso, olivy či fazole.

Chcete mít zařizování pohoštění na movie night zcela bez práce a starostí? Sestavte si ho podle chuti a nechte si ho doručit z Dámejídlo ještě předtím, než začne film.

Podobné tipy

Všechny tipy

8 důvodů, proč je skvělé, že si konečně můžete dát Big Mac doma

Na světě snad neexistuje jediný člověk, který by ho neznal. Big Mac od McDonald’s je legenda. No a tahle legenda teď jezdí i domů. Stačí, když na ni dostanete chuť. A není to jediná výhoda. Čtěte.   1. Za zavřenými dveřmi vás nikdo nebude soudit. Klidně si můžete dát Big Mac, i když jinak tvrdíte, že držíte dietu. Co […]

Exotika v centru Prahy

Paprsky zalitý podzim, exotické jídlo a ta nejlepší společnost. To byl boží víkend! Sobotní ráno bylo jako malované a dokonce nás tentokrát nevytáhl z postele syn, ale sluníčko za okny. Bylo jasné, že takový den musíme strávit venku, a to nejlépe s nějakým dobrým jídlem. O tom jsme měli s manželem jasnou představu, naše mlsné jazýčky potřebovaly “asii”, ale takovou, kterou […]

Jak správně grilovat ryby

Milujete grilování s přáteli, ale vždycky máte po jídle tak trochu výčitky a je vám těžko? Odlehčete si menu grilovanou rybou. Jedná se o skvělou zdravou alternativu tučných steaků, která se skvěle doplňuje s nejrůznějšími přílohami. Jak vybrat tu správnou rybu na grilování a jak ji připravit?

Podzimní detox? Změňte přístup k jídlu

Každoročně nás zaplavují reklamy i články o blahodárných a revolučních detoxech, které nám slibují životní změnu, hubnutí i více energie. Obzvlášť jaro a podzim jsou obdobími, kdy lidé hledají cesty, jak zlepšit nejen svou postavu, ale i imunitu, a ubránit se tak zimním chřipkám a nachlazením. Jak to s detoxy ve skutečnosti je?

Nejoblíbenější témata