Dáme jídlo pomáhá Matějovi

Veronika Raková, 4. 3. 2020

Seznamte se, tohle je Matěj (16). Sympatický a veselý kluk, který má v jeho věku ale úplně jiné starosti než jeho vrstevníci. Chcete se dozvědět o Matějovi víc? Jeho příběh si můžete přečíst na těchto pár řádcích.

Matěj trpí dětskou mozkovou obrnou, kterou mu diagnostikovali ve dvou měsících a která odstartovala kolotoč rehabilitací, speciálních cvičení a terapií. Díky soustavné rehabilitaci zvládl v 6 letech udělat první samostatné krůčky a časem ušel i pár metrů. Vypadalo to, že se blýská na lepší časy.

 


Bohužel, osud m
ěl s Matějem jiné plány. Ve školce na něj nešťastnou náhodou upadl osobní asistent, což mělo za následek dvojitou zlomeninu levé nohy. Nehoda pozastavila rehabilitaci a jeho motorický vývoj se tak vrátil o pořádný kus zpátky.

Po roce od úrazu byl jeho stav stále horší, než v době před úrazem a jediné, co mohlo jeho stav zlepšit byla operace metodou Ulzibat. Zdravotní pojišťovna na ní však nepřispívá žádnou částkou a s růstem dítěte se musí cca po dvou letech opakovat. Matěj ji podstoupil v roce 2011, 2012, 2016 a naposledy v roce 2018. Výsledek byl vždy skvělý, zlepšila se nejen chůze, ale i motorika a psychika.

 


Když se Matějovi opět podařilo pomalu chodit, dvakrát upadl a z chůze začal mít strach. Od té doby je pouze na invalidním vozíku a tak mu ochabují svaly a ztrácí kondici.
Každý týden jezdí na rehabilitace, každodenně s ním doma cvičí a jednou týdně jezdí plavat, přesto se jeho stav lepší velmi pomalu.

Matěj by měl do budoucna podstoupit další operace a účastnit se rehabilitačních pobytů, které mu pomáhají. Cesta za jeho uzdravením je proto finančně velmi náročná.

 


V Dáme jídlo věříme, že se Matějovi podaří dostat zpět na nohy, proto jsme přispěli částkou 10 000 Kč.

I vy můžete pomoci. Zde v odkazu najdete informace a další možnosti, jak mu jeho cestu alespoň trochu zjednodušit.

Darujte to nejcennější, zdraví.

Nejoblíbenější témata