Exotika v centru Prahy

Verča Raková, 11. 11. 2019

Paprsky zalitý podzim, exotické jídlo a ta nejlepší společnost. To byl boží víkend!

Sobotní ráno bylo jako malované a dokonce nás tentokrát nevytáhl z postele syn, ale sluníčko za okny. Bylo jasné, že takový den musíme strávit venku, a to nejlépe s nějakým dobrým jídlem.

O tom jsme měli s manželem jasnou představu, naše mlsné jazýčky potřebovaly “asii”, ale takovou, kterou když jíte, máte pocit, že jste na exotické dovolené a jídlo vám připravil tamní kuchař. Že taková není? My o jedné víme a Dáme jídlo také.

Po otevření aplikace Dáme jídlo jsme si bez váhání vyhledali restauraci Café Buddha, to je TO místo, o kterém mluvím. Jejich kuchyně Vás alespoň na chvilku přenese do světa velkoměst orientu. Ochutnáte tu kousek Thajska, Malajsie, Číny či Indonésie. V Praze jsou hned dvě pobočky a obě najdete na Dáme jídlo, není to skvělé?

Mile nás tady překvapilo výhodné podzimní menu – předkrm, hlavní jídlo a domácí limonáda. Super! Vybrali jsme si Teriyaky Udon s hovězím a Royal Pad Thai s krevetami, k tomu jako předkrm knedlíčky Gyoza a salát Chuka wakame. U všeho jsou reálné fotky, takže jsme přesně věděli, jak bude jídlo vypadat. Oběd jsme si objednali do Františkánské zahrady v centru Prahy, kde v hezkém počasí rádi vysedáváme na lavičce.

Po 30 minutách už volal kurýr kde nás najde? Ups. To jsme nečekali, poprvé jsme si museli popoběhnout, aby kurýr nečekal na nás :). 

Ve Františkánské zahradě jsme si našli lavičku stranou od lidí a dali se do vybalování. Jídlo bylo teplé a šíleně voňavé! A chuť? Něco tak dobrého jsme dlouho, dlouho nejedli! Wakame salát, který si dáváme v asijské restauraci vždy, byl jeden z nejlepších. Stejně tak jsme si pochutnali na hlavním jídlem, prostě mňam.

Piknik s Dáme jídloCafé Buddha byl zážitek, díky!

Podobné

Všechny

Jak by měla vypadat odpolední svačina?

Tělo v průběhu celého dne potřebuje doplňovat energii, odpolední svačina by proto v jídelníčku měla mít své místo. Zdravými a chutnými malými jídly dáte sbohem nezdravému uzobávání, vaše tělo bude lépe pracovat a hlavně se budete cítit lépe. 

Nejoblíbenější témata