Jedete do Brna? Tyhle podniky byste neměli minout

Markéta Mikšovská, 14. 6. 2019
Man holding burger

Máte jeden den v Brně a rádi byste z něj měli to nejlepší? Máme pro vás zásadní tipy, které vám ulehčí celodenní chození a díky kterým budete mít jistotu, že navštívíte ty nejlepší restaurace, bistra a kavárny v Brně.

Začněte snídaní

Ještě jste trochu ospalí? Pomůže vám pořádná snídaně. V jedné z poboček kavárny a bistra v jednom jménem Fabrik se postarají o ten nejlepší začátek dne. V tomto podniku v industriálním stylu nechybí vydatné snídaně ani kvalitní káva. Ke snídani si tu můžete vybrat z nabídky, ze které zajásá nejen mileniál: avokádový toast se zastřeným vejcem, vejce florentine a vůbec vejce na nejrůznější způsoby, vždy doplněné o čerstvý domácí chléb. Pro vegany tu mají vždy připravené i variace pouze z rostlinných surovin. A chcete-li snídani završit něčím opravu zdravým, objednejte si nápoj z mladého ječmene.

Dopřejte si pořádnou dávku osvěžení

Po snídani nebo během dopoledne si můžete dopřát zdravější variantu osvěžení, než je zmrzlina – ovocné smoothie. Geniální kombinace dělají v brněnské MyKitchen v Husově ulici. Náš tip? Rozhodně Super probiotic smoothie. Kromě jablka, pomeranče a citronu obsahuje také ormus, což je směs alfalfy, mladého ječmene, mladé pšenice, špenátu, mladého ovsa, petržele a juky, tedy celé řady superpotravin, které jsou skvělé na podporu vstřebávání živin a trávení, což budete na svém výletě v Brně ještě rozhodně potřebovat.

Three people taking green smoothies from the table

Jídlo pro každého

Kousek od centra se vám nabízí restaurace s italskou pizzou a denním menu z čerstvých surovin. Každý den si vyberete mezi minestrone, česnečkou a polévkou dle denního menu a celé řady pizz. Kromě typických italských jídel to tady umí také s masem, připraví vám tak skvělý steak a dát si můžete i jeden ze tří burgerů nebo salátů. Ratejna je díky svému výběru a široké nabídce vhodná pro rodiny či větší skupiny přátel, protože si tu každý najde to svoje.

Oběd v parku

Je krásně a nechce se vám zalézt na oběd nikam dovnitř, ani se potit na zahrádce? Nechte si dovézt oběd do parku nebo ke hradu a dejte si ho i s výhledem na město a zvonkohrou. A co jiného si v Brně dát než domácí halušky. V nabídce Domácích těstovin a halušek jsou kromě tradičních halušek s cibulkou a slaninou i variace s kuřecím masem, hráškovým pyré, houbami a dalšími přísadami.

Tip: Pro venkovní pikniky funguje speciální služba Dáme jídlo Pick-Up Point – využijte příležitosti a vyzkoušejte ji.

Vyzkoušejte ke kávě něco netradičního

Kromě toho, že si můžete k obědu objednat rovnou také dezert v podobě brněnského frgálu ideálního ke sdílení, oceníte v letních dnech především něco studeného. Zamiřte proto do Mada Ice Cream, kde si užijete zmrzlinu, a ne ledajakou. Mada se specializuje na takzvanou rolovanou zmrzlinu. Tu si můžete nechat naplnit podle přání – v létě je nejoblíbenější hlavně sezónní ovoce nebo Oreo, jakmile se začnou blížit chladnější dny, vítězí kombinace s perníkem či mákem. Pokud byste přeci jen na zmrzlinu neměli chuť, kavárna nabízí i klasické dezerty. Sladké výborně doprovodí káva, kterou v Madě také rozhodně umí.

Three people holding cups with coffee

Jezte i očima

Večer se s Brnem můžete rozloučit exotikou. Kousek od brněnského orloje v krásném interiéru restaurace 3F Mori vám připraví sushi, jaké jste ještě nejedli. V 3F Mori lounge jsou specialisté na japonskou a korejskou kuchyni a jejich pokrmy nejen skvěle chutnají, ale také vypadají. Užijete si tu své oblíbené sushi, stejně jako japonské polévky, exotické předkrmy či originální saláty. Sushi si můžete nakombinovat podle svého a sdílet je, pro děti tu mají připravenou speciální sladkou tempuru, například s nutellou.

Podobné doporučujeme

Všechny doporučujeme

Exotická jídla, která se vám rozplynou na jazyku

Máte chuť na něco méně tradičního? Náš výběr 5 exotických jídel vás zaručeně uspokojí. Gastronomické hranice se smazávají a tak i u nás vznikají podniky, které nabízejí kuchyni nejrůznějších zemí světa a kde ochutnáte opravdu autentické místní jídlo. Co doporučujeme ochutnat, pokud jste to ještě neudělali?

Autentické vietnamské bistro?

Skvělá zpráva pro všechny milovníky vietnamské kuchyně. V červnu se v Praze otevřelo autentické vietnamské bistro, které si na nic nehraje, ale drží se osvědčených tradičních receptů a čerstvost surovin je pro ně na prvním místě. Polévky Pho jsou ikonou vietnamské kuchyně, proto v bistru opravdu dbají na kvalitu použitých surovin, zejména pak masa. Předním dodavatelem je Řeznictví a Uzenářství […]

Super pálivá jídla, která vás zahřejí v zimním období

S přicházející zimou a čím dál tím chladnějšími dny přicházejí také chutě na plnější a ostřejší pokrmy, které dodají energii čelit nevlídnému počasí a prohřejí zevnitř. Pálivé koření má kromě těchto funkcí navíc také příznivé zdravotní účinky, pro podzimní období plné nachlazení, je tak ideální. Které recepty jsou naše nejoblíbenější?

Nejoblíbenější témata