Jezte i očima: Dezerty, které spojuje výjimečná estetika i chuť

Izabela Nováková, 22. 11. 2019
Pavlova

Milujete sladké nejen pro jeho chuť, ale také pro to, jak vypadá? Nikdy neodoláte dokonale barevné a jemné makronce nebo bělostné pavlově se šťavnatým lesním ovocem? Máme pro vás výběr těch nejkrásnějších dezertů, které byste měli vyzkoušet.

Makronky

Sladkost, ze které přímo čiší její “francouzskost” – jedná se o elegantní malé zákusky podobné pusinkám z bílků, cukru a mandlové mouky plněné máslovým krémem či ovocnou náplní a oděné do jemných decentních barev. Mají punc haute cuisine a svou delikátností tak potěší nejen vás, ale i případného obdarovaného či obdarovanou.

Makronky

Pavlova

Dokonale bělostnému a nadýchanému dortu Pavlova odolá jen málokdo. Jedná se o národní dezert Austrálie a Nového Zélandu z bílkového krému, šlehačky a lesního ovoce. Tento dort si oblíbí všichni, kteří neholdují těžkým krémovým dortům, ale preferují lehčí a ovocnější dezerty.

Flan caramel

Ačkoli je flan podobný našemu pudinku, to, jak ho podávají v restauracích na Kubě a ve Španělsku, z něj dělá výjimečně efektní dezert. Každý šéfkuchař má na flan vlastní recept, základem je ale vždy buď mléko či kondenzované mléko, vejce, cukr a karamel, který se často tvaruje do nejrůznějších tvarů, které posléze dezert zalitý tekutým karamelem zdobí. Rozdíl mezi naším pudinkem a flanem je také v tom, že flan je pečený dezert.

Flan caramel

Čokoládový fondant

Čokoládový fondant je často nazývaný dekadentním dezertem, a to právem. Na originalitě mu dodává především dvojaká konzistence – zvenku vláčné čokoládové těsto, uvnitř teplý tekutý čokoládový krém. Největší výhodou fondantu je to, že na jeho přípravě není nic zrádného a vykouzlit efektní dezert například na Valentýna tak zvládne každý.

“Nahatý” dort

Naked cake se stal populárním v posledních několika letech. Nejedná se ani tak o jeden dezert se specifickým postupem a chutí jako o způsob dekorace dortu. Obvykle se jedná o několikapatrový dort z korpusu na piškotový způsob a světlého krému, který není nijak začišťovaný, případně pouze “ledabyle”. Vrch dortu zdobí světlý krém spolu s ovocem a okvětními lístky či celými květy.

Dort

Dostali jste z našeho průvodce chuť na něco sladkého? Vyzkoušejte jeden z mnoha dezertů na Dáme jídlo a nechte si ho dovézt, ať jste kdekoli.

Podobné

Všechny

Nejoblíbenější témata