Jídlo až pod nos. Inspirace na to, co si objednat

Izabela Nováková, 27. 11. 2019
Dáme jídlo rozvoz

Pizza, nudle, bageta a tak pořád dokola? Využijte všechny možnosti objednání jídla až ke dveřím a dejte šanci novým chutím. Máme pro vás inspiraci z Indie, z Japonska a z mnoha dalších zemí.

Bhuna

Indická kuchyně je neuvěřitelně pestrá a lidé z ní přesto obvykle ochutnají pouze zlomek. Většina lidí si objednává stále stejná jídla, a to je škoda, protože v rámci indické kuchyně byste mohli jíst klidně i měsíc každý den jiné jídlo a vždy byste si pochutnali. Dejte proto prozatím šanci alespoň pokrmu, který se jmenuje bhuna. Bhuna může být zeleninová nebo s masem a jedná se o krémovou, velmi mírně pikantní omáčku s rajčaty, cibulí, paprikou a oblíbeným koriandrem. 

Phall

Pokud milujete ostrá jídla a považujete se v tomto ohledu za velmi odolné, pak byste měli vyzkoušet indický phall. Jedná se o jedno z nejpálivějších jídel této východní kuchyně, které sestává z krémové omáčky s několika druhy chilli papriček a dalšího koření a masa nebo zeleniny.

Sushi

Že pro vás sushi není nic nového? A vyzkoušeli jste už jiný druh než sushi maki? Vyzkoušejte sushi uramaki, nigiri, inari, rolls nebo sashimi či pokrmy v tempuře. Restaurace nabízejí sety s jednotlivými druhy sushi pokrmů, ale i sushi boxy, kde máte od každého něco a které vás obvykle vyjdou výhodněji.

Sushi box

Denní menu

Vybíráte vždy specificky podle kuchyně či konkrétního jídla? Zkuste se nechat překvapit denním menu. To nabízí každý den jiné jídlo a díky širokému výběru restaurací si najdete to svoje, ať už máte chuť na lehký oběd, bezmasé jídlo nebo pořádný steak.

Sladká tečka

Když už dostanete chuť na něco sladkého, tak vás nenapadne objednat si nic jiného než donuty? Dáme jídlo je plné výborných dezertů, tak se nenechte omezovat zažitými zvyklostmi a nedostatečnou fantazií. Dejte si například tradiční štrůdl s netradiční náplní, croissant s krémem, tiramisu, větrník nebo oblíbený dort.

Podobné

Všechny

Jak uspořádat perfektní piknik

Prázdniny začínají a jak jinak je zahájit, než právě piknikem v trávě? Pozvěte přátele, vybavte se a zamiřte do parku, do lesa nebo na nejbližší louku. O jídlo už se postaráme my. Nejlepší výbava na piknik Pořekadlo, že jíme i očima, platí nejen na talíři ale i “na dece”. Proto ani při přípravách na piknik nezapomínejte na pěkné a zároveň praktické servírování. Podle toho, kolik […]

Obědový box: Jaké máte možnosti?

Salát, kuskus, sendvič... Že točíte v práci stejná jídla pořád dokola? Dopřejte si barevné obědy do krabičky s pořádnou dávkou energie a explozí chutí. Inspirujte se našimi variacemi ze všech koutů světa, které vás jen tak nepřestanou bavit.   

Kosmatice: Znovuobjevený hit z černého bezu

Bezinka, bezinky, smradinky nebo kašička. Černý bez má mnoho jmen a dlouhou tradici v české kuchyni. Kosmatice je lidový název pro staročeské jídlo z černého bezu. Květy máčené v těstíčku a smažené dozlatova měly naše prababičky spojené hlavně s příchodem léta. Poradíme vám, kdy bezinkové květy sbírat a jak si z nich připravit tradiční českou dobrotu.

Nejoblíbenější témata