Jídlo až pod nos. Inspirace na to, co si objednat

Markéta Mikšovská, 27. 11. 2019
Dáme jídlo rozvoz

Pizza, nudle, bageta a tak pořád dokola? Využijte všechny možnosti objednání jídla až ke dveřím a dejte šanci novým chutím. Máme pro vás inspiraci z Indie, z Japonska a z mnoha dalších zemí.

Bhuna

Indická kuchyně je neuvěřitelně pestrá a lidé z ní přesto obvykle ochutnají pouze zlomek. Většina lidí si objednává stále stejná jídla, a to je škoda, protože v rámci indické kuchyně byste mohli jíst klidně i měsíc každý den jiné jídlo a vždy byste si pochutnali. Dejte proto prozatím šanci alespoň pokrmu, který se jmenuje bhuna. Bhuna může být zeleninová nebo s masem a jedná se o krémovou, velmi mírně pikantní omáčku s rajčaty, cibulí, paprikou a oblíbeným koriandrem. 

Phall

Pokud milujete ostrá jídla a považujete se v tomto ohledu za velmi odolné, pak byste měli vyzkoušet indický phall. Jedná se o jedno z nejpálivějších jídel této východní kuchyně, které sestává z krémové omáčky s několika druhy chilli papriček a dalšího koření a masa nebo zeleniny.

Sushi

Že pro vás sushi není nic nového? A vyzkoušeli jste už jiný druh než sushi maki? Vyzkoušejte sushi uramaki, nigiri, inari, rolls nebo sashimi či pokrmy v tempuře. Restaurace nabízejí sety s jednotlivými druhy sushi pokrmů, ale i sushi boxy, kde máte od každého něco a které vás obvykle vyjdou výhodněji.

Sushi box

Denní menu

Vybíráte vždy specificky podle kuchyně či konkrétního jídla? Zkuste se nechat překvapit denním menu. To nabízí každý den jiné jídlo a díky širokému výběru restaurací si najdete to svoje, ať už máte chuť na lehký oběd, bezmasé jídlo nebo pořádný steak.

Sladká tečka

Když už dostanete chuť na něco sladkého, tak vás nenapadne objednat si nic jiného než donuty? Dáme jídlo je plné výborných dezertů, tak se nenechte omezovat zažitými zvyklostmi a nedostatečnou fantazií. Dejte si například tradiční štrůdl s netradiční náplní, croissant s krémem, tiramisu, větrník nebo oblíbený dort.

Podobné tipy

Všechny tipy

7 důvodů, proč si užít Happy Meal, i když vám už není sedm

Happy Meal. Šťastné jídlo. Oběd, večeře, sváča s odměnou. My odrostlí školním lavicím na něj často nahlížíme jako na něco zapovězeného a nás už nehodného. Chyba lávky. Důvodů, proč si ho občas dopřát, je pořád víc než dost. Čtěte!  1. Nejen u dárků pod stromečkem platí, že půlka radosti je v rozbalování. Obsah není důležitý. Tajemství, napětí a překvapení ano. […]

Tradiční chody jako bezmasá jídla. Jak na vegetariánskou svíčkovou nebo “kuře” na paprice?

Jste vegetariáni, ale rádi byste si jednou za čas dopřáli českou klasiku? Nebo se vaše děti rozhodly nejíst maso a vy nevíte, jaké bezmasé jídlo jim uvařit, až k vám přijdou na návštěvu? I bez masa si můžete pochutnat na svíčkové nebo knedlu “vepřu” zelu. Jak zjistíte, chuť českého jídla nakonec nestojí na mase.

Nejoblíbenější témata