Jídlo spojuje: Udělejte si společnou večeři pro dva

Izabela Nováková, 10. 4. 2020
Romantická večeře pro dva

V současné době se lidé málokdy sejdou u jednoho stolu. Jídlo je přitom ten nejlepší čas pro zpomalení a kontakt s nejbližšími, je proto škoda se o něj ochuzovat. Připravte si společně chutnou večeři pro dva, u které si užijete i její přípravu.

Během všedních dnů se člověk často po náročném pracovním dni odbyde obloženým chlebem či kupovanou hotovkou, u společné večeře si přitom člověk odpočine a po dobrém a kvalitním jídle se cítí lépe. Co takhle si proto připravit sushi? To dodá večeru speciální atmosféru a jeho přípravu si užijete oba dva. Sushi si zároveň můžete udělat jak s rybou, tak i vegetariánské se zeleninou či tofu.

Co budete na sushi potřebovat?

  • řasy Nori na sushi
  • kvalitní rýži na sushi
  • rýžový ocet
  • rybu
  • zeleninu podle chuti, případně tofu
  • sójovou omáčku
  • wasabi
  • nakládaný zázvor
  • rolovací podložku

Většinu surovin na sushi dnes již seženete i v supermarketech, ideální je ale nakoupit ve specializovaných asijských potravinách, kde seženete kvalitní rýži a autentické ingredience. 

Jak na sushi

Nejprve si uvařte rýži podle návodu a smíchejte se zálivkou z rýžového octa. Tu si připravte smícháním zhruba půl deci rýžového octa, 30 g cukru a půl lžičkou soli. Nakrájejte všechnu zeleninu a rybu na tenké plátky. Řasu položte drsnou stranou nahoru na rolovací podložku, na ni navlhčenou rukou poklaďte rovnoměrně rýži. Ideální je mít na pracovní ploše misku s čistou vodou. Na rýži můžete podle chuti přidat tenký proužek wasabi pasty a na ni vložit rybu či plátky zeleniny nebo tofu. Pomocí rolovací podložky vše srolujte a hotovou ruličku nakrájejte na jednotlivé sushi kousky. Sushi podávejte se sójovou omáčkou a kousky nakládaného zázvoru, pro větší odvážlivce přidejte i zvlášť mističku s wasabi.

Co se týká pití, k sushi si můžete dopřát japonské speciality jako je švestkové víno nebo víno koshu, saké se nedoporučuje, protože vzhledem k tomu, že se z rýže vyrábí, chuť sushi by ničím nedoplnilo. Naopak suché bílé víno se k sushi výborně hodí, a pokud chcete něco nealkoholického, kvalitní zelený čaj je více než ideální.

Doporučujeme: Pokud byste rádi, aby na vás společná večeře čekala hned, jak přijdete domů, objednejte si jeden z výhodných sushi boxů z Dáme jídlo. Nemusíte se tak starat o výběr kvalitních a především správných ingrediencí, na vás už bude si společnou večeři jen užít.

 

Dáme Jídlo

Rozvoz jídla z více než 2000 restaurací

Zobrazit nabídku

Podobné

Všechny

Jak uspořádat perfektní piknik

Prázdniny začínají a jak jinak je zahájit, než právě piknikem v trávě? Pozvěte přátele, vybavte se a zamiřte do parku, do lesa nebo na nejbližší louku. O jídlo už se postaráme my. Nejlepší výbava na piknik Pořekadlo, že jíme i očima, platí nejen na talíři ale i “na dece”. Proto ani při přípravách na piknik nezapomínejte na pěkné a zároveň praktické servírování. Podle toho, kolik […]

Obědový box: Jaké máte možnosti?

Salát, kuskus, sendvič... Že točíte v práci stejná jídla pořád dokola? Dopřejte si barevné obědy do krabičky s pořádnou dávkou energie a explozí chutí. Inspirujte se našimi variacemi ze všech koutů světa, které vás jen tak nepřestanou bavit.   

Kosmatice: Znovuobjevený hit z černého bezu

Bezinka, bezinky, smradinky nebo kašička. Černý bez má mnoho jmen a dlouhou tradici v české kuchyni. Kosmatice je lidový název pro staročeské jídlo z černého bezu. Květy máčené v těstíčku a smažené dozlatova měly naše prababičky spojené hlavně s příchodem léta. Poradíme vám, kdy bezinkové květy sbírat a jak si z nich připravit tradiční českou dobrotu.

Nejoblíbenější témata