Kousek Itálie v pohodlí domova

Veronika Raková, 15. 1. 2020

Wine Food –  The Italians je, jak už název napovídá, restaurace nabízející italská jídla, potraviny i vína. Mezi gurmány je tento podnik dobře známý. V Praze existují již 3 pobočky a italské dobroty si nově můžete objednat i přes Dáme jídlo. 

Kdo Wine Food navštívil, dá mi určitě za pravdu, že na něj dýchla Itálie. Kamarádka mi dokonce v létě povídá „Hele, když nemůžu jet do Itálie, tak si alespoň zajdu do Wine Foodu“. Takže na tom něco bude.:)

Velice sympatický je nám i přístup restaurace k plýtvání potravinami. Snaží se minimalizovat množství odpadu a proto na jejich menu najdete i “udržitelná jídla”, jídla, ve kterých zodpovědně zpracovávají suroviny. Zato jim patří náš obdiv a velké díky, že takové podniky existují.

Restaurace pravidelně pořádá tematické večeře, či brunche. Na takové akce sem jezdí dokonce michelinští kuchaři a podávají se ta nejlepší italská vína. 

Součástí restaurace je prodejní část, kde najdete široký výběr vín, italských těstovin, delikates, ale i chlazených šunek, sýrů a salámů, které vám obsluha ráda doporučí a nakrájí. Nechybí ani čerstvá italská zelenina a ovoce.

A když se vám nebude chtít nebo nebudete moci restauraci navštívit, na Dáme jídlo si vždy můžete vybrat z široké nabídky jídel. Dáte si raději polévku, těstoviny, pizzu nebo sendvič? A co dezert na konec? Dopřejte si tu pravou Itálii i u vás doma. Tak na co máte chuť?

 

Podobné tipy

Všechny tipy

Anglická snídaně na 3 způsoby

Není větší vyprošťovák než pravá anglická snídaně. Co všechno obsahuje a jak ji upravit, pokud budete chtít vyzkoušet něco nového? Přečtěte si naše recepty na 3 výborné anglické snídaně.

Nejoblíbenější témata