Kousek Itálie v pohodlí domova

Verča Raková, 15. 1. 2020

Wine Food –  The Italians je, jak už název napovídá, restaurace nabízející italská jídla, potraviny i vína. Mezi gurmány je tento podnik dobře známý. V Praze existují již 3 pobočky a italské dobroty si nově můžete objednat i přes Dáme jídlo. 

Kdo Wine Food navštívil, dá mi určitě za pravdu, že na něj dýchla Itálie. Kamarádka mi dokonce v létě povídá „Hele, když nemůžu jet do Itálie, tak si alespoň zajdu do Wine Foodu“. Takže na tom něco bude.:)

Velice sympatický je nám i přístup restaurace k plýtvání potravinami. Snaží se minimalizovat množství odpadu a proto na jejich menu najdete i “udržitelná jídla”, jídla, ve kterých zodpovědně zpracovávají suroviny. Zato jim patří náš obdiv a velké díky, že takové podniky existují.

Restaurace pravidelně pořádá tematické večeře, či brunche. Na takové akce sem jezdí dokonce michelinští kuchaři a podávají se ta nejlepší italská vína. 

Součástí restaurace je prodejní část, kde najdete široký výběr vín, italských těstovin, delikates, ale i chlazených šunek, sýrů a salámů, které vám obsluha ráda doporučí a nakrájí. Nechybí ani čerstvá italská zelenina a ovoce.

A když se vám nebude chtít nebo nebudete moci restauraci navštívit, na Dáme jídlo si vždy můžete vybrat z široké nabídky jídel. Dáte si raději polévku, těstoviny, pizzu nebo sendvič? A co dezert na konec? Dopřejte si tu pravou Itálii i u vás doma. Tak na co máte chuť?

 

Podobné

Všechny

Jak uspořádat perfektní piknik

Prázdniny začínají a jak jinak je zahájit, než právě piknikem v trávě? Pozvěte přátele, vybavte se a zamiřte do parku, do lesa nebo na nejbližší louku. O jídlo už se postaráme my. Nejlepší výbava na piknik Pořekadlo, že jíme i očima, platí nejen na talíři ale i “na dece”. Proto ani při přípravách na piknik nezapomínejte na pěkné a zároveň praktické servírování. Podle toho, kolik […]

Obědový box: Jaké máte možnosti?

Salát, kuskus, sendvič... Že točíte v práci stejná jídla pořád dokola? Dopřejte si barevné obědy do krabičky s pořádnou dávkou energie a explozí chutí. Inspirujte se našimi variacemi ze všech koutů světa, které vás jen tak nepřestanou bavit.   

Kosmatice: Znovuobjevený hit z černého bezu

Bezinka, bezinky, smradinky nebo kašička. Černý bez má mnoho jmen a dlouhou tradici v české kuchyni. Kosmatice je lidový název pro staročeské jídlo z černého bezu. Květy máčené v těstíčku a smažené dozlatova měly naše prababičky spojené hlavně s příchodem léta. Poradíme vám, kdy bezinkové květy sbírat a jak si z nich připravit tradiční českou dobrotu.

Nejoblíbenější témata