Očistit se od detoxů

Martin z Bubble, 21. 2. 2020

O detoxikačních kúrách, které vám z těla vyplaví všechny toxiny, jste už nejspíš slyšeli. Slibují zhubnutí, lepší imunitu a vyplavení škodlivin, které se v těle usazují. Zkrátka zázraky na počkání. Všechno, co pro to musíte udělat, je žít týden o pepřové vodě a džusu. Taky vám to zní trochu divně?

Většina zaručených detoxů apeluje na neznalost a pocit viny. Ruku na srdce, kdy jindy vám před očima vyskočí spásné slůvko detox než ráno po pátečním večírku, případně po svátcích všeobecného obžerství, jako jsou v našich končinách třeba Vánoce? 

A právě tehdy není nic snazšího, než spadnout do pasti chytrých prodavačů a objednat si čistící kúru, která vám zaručeně pomůže. Funguje univerzálně, ať už vás trápí těžké zažívání, únava nebo bolest hlavy. Za všechny symptomy totiž mohou takzvané toxiny, které se v těle hromadí. Co jsou konkrétně zač, s výjimkou prodavačů detoxikačních kúr, nikdo neví. Ale ti vám naštěstí za drobný peníz kdykoliv ochotně přispěchají na pomoc. 

Co na tom, že stejných výsledků lze dosáhnout prostou změnou jídelníčku. A to ani nemusíte přestat jíst hezky česky. Oni to vědí nejlíp.

Toxiny, kam se podíváte

Nejrůznějších jedů, které se v lidském těle údajně hromadí, je podle detoxikačních čarodějů spousta. Pocházet mohou z masa, cukrů, kofeinu, nasycených tuků, lepku nebo třeba alkoholu. Stačí si vybrat, na každého se dostane. Princip detoxu pak spočívá v tom, že se pitím tajné receptury složené většinou z ovocné šťávy a nejrůznějších věcí denní potřeby, obohacených o “speciální” byliny, dá za určitý čas od těchto jedů očistit. Stačí si užít deset a více dní hladu a všeobecného nepohodlí. No nezní to lákavě?

Tělo a toxiny

Řekněme si to na rovinu: detoxikační kúra je podfuk. A jako všechny úspěšné podfuky si už stihla vytvořit obrovskou řadu zastánců, které nepřesvědčíte. Co na tom, že ony „toxiny“ nikdo nikdy neviděl, nebo že neexistuje žádný ověřený způsob, jak jejich koncentraci nebo pokles měřit. Země přece také může být placatá.

Lidské tělo funguje samo o sobě jako perfektní samočistící stroj. Plícemi počínaje, střevy, játry a ledvinami konče. Moderní lékařská věda za celou svou existenci nepřišla na to, jak zlepšit funkci organismu, který je zdravý. Protože to nejde. Naše orgány pracují neustále na 100 % a škodliviny a odpadní látky pumpují ven nepřetržitě. Kdyby to nedělaly, znamenalo by to pro nás vážné zdravotní problémy.

Jak se cítit líp?

Je to snadné. Chcete zhubnout? Změňte jídelníček, nepřejídejte se, začněte chodit do schodů a víc se hýbat. Máte zažívací problémy a špatně se vám spí? Nejezte alespoň tři hodiny před tím, než jdete spát, zahrňte do své stravy jídla bohatá na vlákninu a proteiny, případně probiotika. Trápí vás bolesti hlavy? Dopřejte si dostatek zdravého spánku a tekutin a choďte na vzduch.

Recept na zdravější život před vámi nikdo nechce utajit. Jen si musíte naplno přiznat, že zkratky neexistují. A že detox vymysleli marketéři, aby vám prodali čerstvý vzduch a pruhovanou vodu.

Podobné

Všechny

Perníček pro radost

Týden před Vánoci a vy sháníte poslední dárky? My se rozhodli, že vám také jeden dáme a to výborný měkký perníčkový donut, který k vybraným objednávkám rozdáváme v Praze, Brně, Liberci a Hradci Králové. Pokud jste perníček dostali, určitě budete souhlasit, že je jednoduše výborný. Ale víte, kde jsme k nim přišli? Čtěte! Chceme dělat radost nejen vám, ale i druhým. Proto […]

8 důvodů, proč je skvělé, že si konečně můžete dát Big Mac doma

Na světě snad neexistuje jediný člověk, který by ho neznal. Big Mac od McDonald’s je legenda. No a tahle legenda teď jezdí i domů. Stačí, když na ni dostanete chuť. A není to jediná výhoda. Čtěte.   1. Za zavřenými dveřmi vás nikdo nebude soudit. Klidně si můžete dát Big Mac, i když jinak tvrdíte, že držíte dietu. Co […]

Pizza a její historie

Pod pojmem pizza si každý představí kruhový plát tenkého chlebového těsta obložený rajčaty, sýrem a dalšími ingrediencemi. Tato chutná dobrota pochází z Itálie, ale jak šel čas, získala si srdce mnoha lidí po celém světě.  Zajímavé je, že historie pizzy se začala psát už v neolitu. Starověcí egypťané připravovali jednoduché ploché koláče a od nich je časem převzali Římané. Název […]

Piknik v barvách podzimu

Milujete babí léto? My s manželem nejvíc! A víte co je na něm nejlepší? Že stále můžete jíst venku a dělat si pikniky. Jeden takový podzimní piknik jsme podnikli a bylo to super! Měli jsme sobotu bez syna a venku to bylo na tričko. Takže bylo jasné, že jsem se nechtěla zašívat v kuchyni. V poledne jsme nasedli do auta, já otevřela aplikaci […]

Nejoblíbenější témata