Perníček pro radost

Kateřina Kašperová, 17. 12. 2019

Týden před Vánoci a vy sháníte poslední dárky?

My se rozhodli, že vám také jeden dáme a to výborný měkký perníčkový donut, který k vybraným objednávkám rozdáváme v Praze, Brně, Liberci a Hradci Králové. Pokud jste perníček dostali, určitě budete souhlasit, že je jednoduše výborný. Ale víte, kde jsme k nim přišli? Čtěte!

Chceme dělat radost nejen vám, ale i druhým. Proto podporujeme česká zařízení se zdravotně znevýhodněnými osobami. Tentokrát jsme si vybrali organizaci Šťastný domov, která pomáhá mentálně i fyzicky znevýhodněným lidem začlenit se do společnosti. Klienti Šťastného domova nám upekli medové perníčkodonuty, které nazdobili tak, jak by mnozí z nás ani nedokázali. Uznejte sami, muselo to dát hodně práce, ale výsledek je naprosto úžasný. A jedna zajímavost – med v perníčcích je z vlastní výroby domova, mají totiž 19 včelínů. 

A proč jsme se rozhodli pro perníčky? Abyste si i vy mohli dát něco sladkého k vaší objednávce, třeba k burgeru nebo sushi a dozvěděli se víc o Šťastném domově. Více se můžete dočíst na stránkách domova, my jsme pro vás vypíchli pár zajímavostí, které vás zahřejí u srdce a o to víc vám bude perníček chutnat. 

Organizaci Šťastný domov založila paní Iva Kaplanová před 14 lety spolu s kamarádkami Alkou, Jindrou, Janou, Ivanou a Šárkou. Aktuálně pomáhají začlenit 20 osob se středně těžkým mentálním postižením. Díky práci v chráněné dílně se klienti učí nejen samostatnosti. Když ráno vstanou, jdou do práce, zdobí perníčky, je to pro ně zábava, ale i vstávání je pro ně mnohdy těžké, i když pro nás je to samozřejmostí. Nyní se Šťastný domov snaží zajistit bydlení svým klientům, které jim ulehčí život a pomůže se začleněním se do společnosti. 

Klienti se také starají o téměř 80 domácích zvířat a kromě výroby perníčků vyrábí i jiné krásné předměty, které se mohou hodit. Se zvířaty jim pomáhají asistenti, ale zvířátka jsou velmi přátelská jak k lidem s postižením, tak k dětem, které statek navštíví. 

A jak můžete Šťastnému domovu pomoci vy? Udělejte si výlet na krásnou farmu se spoustou zvířátek v údolí Orlických hor. To zaručeně ocení nejen děti, ale i dospělí. Po prohlídce si můžete koupit výborný domácí med a nebo nějaký užitečný výrobek, jako třeba ekologické sáčky na pečivo, ovoce a další potraviny. 

Jsme moc rádi, že jsme měli možnost Šťastný domov navštívit a za doprovodu paní Ivy si farmu projít a dozvědět se víc o celé organizaci. Pokud i vás zajímá víc, mrkněte na jejich stránky.

 

Podobné

Všechny

Jak podpořit své oblíbené podniky v současné krizi?

Nastalá situace nečekaně postihla nejen restaurace a bistra, ale také kavárny, malé pivovary nebo samotné farmáře. V době krize se ale vyrojila také spousta báječných iniciativ a zvedla se ohromná vlna solidarity. A protože nás těší každý počin, který pomůže české gastro scéně a menším lokálním projektům přežít tyto těžké časy, dali jsme pro vás dohromady tipy, jak se můžete […]

Vítáme Ambiente!

Ambiente, to je skupina podniků kde, jak sami říkají, mění jídlo v zážitek. Soustředí se na lokálnost produktů a zeleninu odebírají od zemědělců z okolí. Zásadním okamžikem pro ně bylo jednoznačně rozhodnutí mít vlastní maso a naučit se ho stařit. Naučili se vyrábět uzeniny a znovu navrátili na talíře maso z přeštických černostrakatých vepřů.  Jako správní Češi jsou hrdí na české […]

Očistit se od detoxů

O detoxikačních kúrách, které vám z těla vyplaví všechny toxiny, jste už nejspíš slyšeli. Slibují zhubnutí, lepší imunitu a vyplavení škodlivin, které se v těle usazují. Zkrátka zázraky na počkání. Všechno, co pro to musíte udělat, je žít týden o pepřové vodě a džusu. Taky vám to zní trochu divně? Většina zaručených detoxů apeluje na neznalost a pocit viny. Ruku na […]

8 důvodů, proč je skvělé, že si konečně můžete dát Big Mac doma

Na světě snad neexistuje jediný člověk, který by ho neznal. Big Mac od McDonald’s je legenda. No a tahle legenda teď jezdí i domů. Stačí, když na ni dostanete chuť. A není to jediná výhoda. Čtěte.   1. Za zavřenými dveřmi vás nikdo nebude soudit. Klidně si můžete dát Big Mac, i když jinak tvrdíte, že držíte dietu. Co […]

Nejoblíbenější témata