Perníček pro radost

Kateřina Kašperová, 17. 12. 2019

Týden před Vánoci a vy sháníte poslední dárky?

My se rozhodli, že vám také jeden dáme a to výborný měkký perníčkový donut, který k vybraným objednávkám rozdáváme v Praze, Brně, Liberci a Hradci Králové. Pokud jste perníček dostali, určitě budete souhlasit, že je jednoduše výborný. Ale víte, kde jsme k nim přišli? Čtěte!

Chceme dělat radost nejen vám, ale i druhým. Proto podporujeme česká zařízení se zdravotně znevýhodněnými osobami. Tentokrát jsme si vybrali organizaci Šťastný domov, která pomáhá mentálně i fyzicky znevýhodněným lidem začlenit se do společnosti. Klienti Šťastného domova nám upekli medové perníčkodonuty, které nazdobili tak, jak by mnozí z nás ani nedokázali. Uznejte sami, muselo to dát hodně práce, ale výsledek je naprosto úžasný. A jedna zajímavost – med v perníčcích je z vlastní výroby domova, mají totiž 19 včelínů. 

A proč jsme se rozhodli pro perníčky? Abyste si i vy mohli dát něco sladkého k vaší objednávce, třeba k burgeru nebo sushi a dozvěděli se víc o Šťastném domově. Více se můžete dočíst na stránkách domova, my jsme pro vás vypíchli pár zajímavostí, které vás zahřejí u srdce a o to víc vám bude perníček chutnat. 

Organizaci Šťastný domov založila paní Iva Kaplanová před 14 lety spolu s kamarádkami Alkou, Jindrou, Janou, Ivanou a Šárkou. Aktuálně pomáhají začlenit 20 osob se středně těžkým mentálním postižením. Díky práci v chráněné dílně se klienti učí nejen samostatnosti. Když ráno vstanou, jdou do práce, zdobí perníčky, je to pro ně zábava, ale i vstávání je pro ně mnohdy těžké, i když pro nás je to samozřejmostí. Nyní se Šťastný domov snaží zajistit bydlení svým klientům, které jim ulehčí život a pomůže se začleněním se do společnosti. 

Klienti se také starají o téměř 80 domácích zvířat a kromě výroby perníčků vyrábí i jiné krásné předměty, které se mohou hodit. Se zvířaty jim pomáhají asistenti, ale zvířátka jsou velmi přátelská jak k lidem s postižením, tak k dětem, které statek navštíví. 

A jak můžete Šťastnému domovu pomoci vy? Udělejte si výlet na krásnou farmu se spoustou zvířátek v údolí Orlických hor. To zaručeně ocení nejen děti, ale i dospělí. Po prohlídce si můžete koupit výborný domácí med a nebo nějaký užitečný výrobek, jako třeba ekologické sáčky na pečivo, ovoce a další potraviny. 

Jsme moc rádi, že jsme měli možnost Šťastný domov navštívit a za doprovodu paní Ivy si farmu projít a dozvědět se víc o celé organizaci. Pokud i vás zajímá víc, mrkněte na jejich stránky.

 

Podobné novinky

Všechny novinky

8 důvodů, proč je skvělé, že si konečně můžete dát Big Mac doma

Na světě snad neexistuje jediný člověk, který by ho neznal. Big Mac od McDonald’s je legenda. No a tahle legenda teď jezdí i domů. Stačí, když na ni dostanete chuť. A není to jediná výhoda. Čtěte.   1. Za zavřenými dveřmi vás nikdo nebude soudit. Klidně si můžete dát Big Mac, i když jinak tvrdíte, že držíte dietu. Co […]

Pizza a její historie

Pod pojmem pizza si každý představí kruhový plát tenkého chlebového těsta obložený rajčaty, sýrem a dalšími ingrediencemi. Tato chutná dobrota pochází z Itálie, ale jak šel čas, získala si srdce mnoha lidí po celém světě.  Zajímavé je, že historie pizzy se začala psát už v neolitu. Starověcí egypťané připravovali jednoduché ploché koláče a od nich je časem převzali Římané. Název […]

Piknik v barvách podzimu

Milujete babí léto? My s manželem nejvíc! A víte co je na něm nejlepší? Že stále můžete jíst venku a dělat si pikniky. Jeden takový podzimní piknik jsme podnikli a bylo to super! Měli jsme sobotu bez syna a venku to bylo na tričko. Takže bylo jasné, že jsem se nechtěla zašívat v kuchyni. V poledne jsme nasedli do auta, já otevřela aplikaci […]

Nejoblíbenější témata