Pizza a její historie

Veronika Raková, 2. 10. 2019

Pod pojmem pizza si každý představí kruhový plát tenkého chlebového těsta obložený rajčaty, sýrem a dalšími ingrediencemi. Tato chutná dobrota pochází z Itálie, ale jak šel čas, získala si srdce mnoha lidí po celém světě. 

Zajímavé je, že historie pizzy se začala psát už v neolitu. Starověcí egypťané připravovali jednoduché ploché koláče a od nich je časem převzali Římané. Název pizza je odvozen od od italského slovíčka picea. Pizza, tak jak ji známe teď, se začala formovat až v 18. století, kdy se do Itálie začaly dostávat rajčata.

O další vývoj se postarali italští přistěhovalci v Americe. To znamenalo mimo jiné i to, že se pizza pomalu, ale jistě začala stávat součástí amerického fastfoodu. 

I u nás se řadí pizza mezi nejpopulárnější jídla. Dáváme si ji k obědu, večeři.. no, někdy i ke druhé večeři a čím dál tím raději si ji objednáváme.

Proto na Dáme jídlo najdete hned několik restaurací s touto italskou dobrotou. Chcete-li si dopřát pizzu z jiného soudku, zkuste restauraci Pizza Hut, tady ji připravují na americký způsob a z čerstvých surovin. 

Tip na konec: Pizza Hut přizpůsobila recepturu tak, aby těsto zůstalo křupavé i po cestě za vámi!

Objednejte si na Dáme jídlo pizzu ještě dnes. Tak kam to bude? Do práce, do parku nebo rovnou do postele?

Podobné novinky

Všechny novinky

8 důvodů, proč je skvělé, že si konečně můžete dát Big Mac doma

Na světě snad neexistuje jediný člověk, který by ho neznal. Big Mac od McDonald’s je legenda. No a tahle legenda teď jezdí i domů. Stačí, když na ni dostanete chuť. A není to jediná výhoda. Čtěte.   1. Za zavřenými dveřmi vás nikdo nebude soudit. Klidně si můžete dát Big Mac, i když jinak tvrdíte, že držíte dietu. Co […]

Piknik v barvách podzimu

Milujete babí léto? My s manželem nejvíc! A víte co je na něm nejlepší? Že stále můžete jíst venku a dělat si pikniky. Jeden takový podzimní piknik jsme podnikli a bylo to super! Měli jsme sobotu bez syna a venku to bylo na tričko. Takže bylo jasné, že jsem se nechtěla zašívat v kuchyni. V poledne jsme nasedli do auta, já otevřela aplikaci […]

Nejoblíbenější témata