Potřebujete šetřit? Jídla, která se vyplatí si nechat dovézt

Markéta Mikšovská, 22. 5. 2019
Pizza

Lidé si často spojují rozvoz jídla s vyššími náklady a s leností. Pokud nad stravováním ale člověk začne přemýšlet v širších souvislostech, zjistí, že nejen, že může objednaným jídlem ušetřit, ale také se začít stravovat zdravěji.

Dovozem ke spokojenějšímu životnímu stylu

Pochopitelně, když si budete den co den objednávat pizzu s dvojitou porcí sýra, smažené nudle nebo burger s hranolkami, nebudete se cítit skvěle ani vy, ani vaše peněženka. Důležité je si proto uvědomit, že Dáme jídlo je víc než jen pizza, burgery a čína a využívat toho.

Zjistěte, jaká jídla vám vyhovují jak chuťově, tak zdravotně a udělejte si čas na průzkum. Rozvoz nabízí skvělé možnosti levného jídla, díky kterému do sebe ale zároveň dostanete celou škálu zeleniny v podobě salátů, které si jen tak doma neuděláte, ovoce v podobě smoothies a šťáv, luštěnin i takzvaných superpotravin.

Sestavte si svůj orientační jídelníček na týden, do kterého nakombinujte jak svá doma připravená jídla, tak rozvozy a uvidíte, jak se vám uleví. Najednou nemusíte každý den přemýšlet, co si uvaříte na zítra nebo marně hledat okolo kanceláře něco nového. Místo stání u kuchyňské linky budete mít spoustu času na sebe, své přátele nebo na práci. Odfláknuté jídlo, které byste si udělali, když zrovna nemáte inspiraci, nahradíte plnohodnotným čerstvým menu podle svého výběru a budete se tak cítit spokojenější.

Která jídla se vyplatí si objednat

 

Vegetariánský burger

Že nejste vegetariáni? To vůbec nevadí! Bezmasý burger může být skvělou odlehčenou variantou toho klasického a zároveň vám zpestří jídelníček o něco nového. Pro vegetariány může být burger zase příjemný “cheat” day.

Vegetarian burger

Co si budeme povídat, udělat opravdu dobrý vegetariánský burger není jen tak. Křupavá houska, sýr tak akorát roztátý, vyvážený dressing a plnohodnotná náplň, to už dá pěknou práci připravit a načasovat. Během týdne si ho tak jen těžko dopřejete a o víkendu vám jeho příprava ukrojí pořádný kus dne, který byste jinak mohli věnovat sportu nebo rodině.

Proto se vyplatí si nechat dobrý burger dovézt a ušetřit si čas se sháněním surovin i přípravou. Otestujte například Veggie speciál s ovčím sýrem a křenovou majonézou z Regal Burgeru v Karlíně nebo Vege burger s marinovaným uzeným tofu upraveným podle vašich představ z Burger&Bar Brothers.

Bun Bo Nam Bo

Uvařit to pravé asijské jídlo doma vyžaduje dlouhé zkušenosti a ty správné ingredience. A mnohdy ani to nestačí. Trápení s nevydařenými pokusy a průpovídkami, že “tomu stále něco chybí”, si můžete ušetřit objednáním svého oblíbeného asijského pokrmu až domů nebo do kanceláře.

Vyzkoušejte Bun Bo Nam Bo z I ♥ VIETNAM nebo Oh!Phở, které si stoprocentně zamilujete.

Podobné tipy

Všechny tipy

Podzimní detox? Změňte přístup k jídlu

Každoročně nás zaplavují reklamy i články o blahodárných a revolučních detoxech, které nám slibují životní změnu, hubnutí i více energie. Obzvlášť jaro a podzim jsou obdobími, kdy lidé hledají cesty, jak zlepšit nejen svou postavu, ale i imunitu, a ubránit se tak zimním chřipkám a nachlazením. Jak to s detoxy ve skutečnosti je?

Cukr – ano nebo ne? Udělejte si v tom jasno

Cukr se stal hlavním viníkem nejrůznějších zdravotních problémů od obezity až po Alzheimerovu nemoc. Mnoho lidí tak od něj upouští - snižuje jeho příjem nebo ho z jídelníčku vyřazuje úplně. Co říkají odborníci a jaký je správný přístup k sacharidům?

Kalendář kuchaře: Sezónní potraviny

Záleží vám na tom, abyste jedli zdravě a pouze kvalitní potraviny? Nejsnazší cestou, jak toho docílit, je zaměřit se na sezónní produkci. Více se tak přiblížíte stravování, které je pro nás přirozené, a zajistíte tělu živiny, které potřebuje právě v daném období. V současnosti jsme se ale obzvlášť ve městech od zemědělského koloběhu téměř odpojili, a tak jsme připravili přehled, který vám orientaci v jídle podle ročních období usnadní.

Nejoblíbenější témata