Doporučujeme

Vánoční Starbucks

Máte rádi Starbucks? Pak by vám neměl uniknout jejich vánoční merch v podobě originálních hrnků, plecháčků a termosek. Byla by ale velká škoda, využít je jen k pití kávy, co říkáte? My pro vás máme pár dalších tipů, co s nimi: Hrnek jako stylový květináč na kávovník Vánoční výzdoba interiéru – jako váza na větvičky jehličí Na tužky do kanceláře […]

Vegetariánská a veganská štědrovečerní večeře, u které se vyhnete tradičním poznámkám babiček

Určitě nemáš dostatek bílkovin! A jíš aspoň ryby? Poznámky, které jsou povědomé každému, kdo se rozhodne pro vegetariánskou či veganskou dietu. Během štědrovečerní večeře, kdy se obvykle sejde celá rodina, se jim obvykle není jednoduché vyhnout. Naše tipy na to, co si ke slavnostní večeři udělat, vás ale poznámek velmi pravděpodobně ušetří.

Zázvorový čaj: Jaké jsou jeho zdravotní benefity a jak jeho účinky co nejvíc využít?

Jakmile se dostaví první příznaky podzimního nachlazení, to první, po čem většina z nás sáhne nebo co dostane jako doporučení, je pít zázvorový čaj. Jeho pozitivní účinky v boji proti kašli, rýmě a teplotě jsou notoricky známé, v jakých dalších situacích se ale vyplatí po něm sáhnout? Naučte se využívat veškeré účinky zázvoru a připravit si čaj, který bude maximálně účinný.

Dokonalá drobenka? Jde to i bez másla a bez cukru

Drobenkový koláč milují snad všichni a v českých kuchyních je stálicí, která nikdy nezklame. Modernější pojetí drobenky, crumble, je pak přímo oslavou drobenky, protože jde rovnou na věc a nepáře se s těstem. Dobrá drobenka je zkrátka nenahraditelná - na koláči i jako dominanta dezertu. Naučte se ji udělat dokonalou a obměnit ji i za celozrnnou variantu.

Exotická jídla, která se vám rozplynou na jazyku

Máte chuť na něco méně tradičního? Náš výběr 5 exotických jídel vás zaručeně uspokojí. Gastronomické hranice se smazávají a tak i u nás vznikají podniky, které nabízejí kuchyni nejrůznějších zemí světa a kde ochutnáte opravdu autentické místní jídlo. Co doporučujeme ochutnat, pokud jste to ještě neudělali?