Trendy v jídle, které musíte vyzkoušet

Markéta Mikšovská, 31. 5. 2019
Fitness shake

Příprava, ale také způsob konzumace a nakupování jídla se neustále mění a s ním i naše chutě. Co by nás dřív ani nenapadlo kombinovat či nakoupit, jíme teď mnohdy úplně běžně. Jaké jsou aktuální trendy, které by vám neměly uniknout?

Jídlo až ke dveřím

Velký boom zažívají rozvozové služby s jídlem. Přes internet si můžete objednat celý nákup, aniž byste museli chodit do jakéhokoli obchodu. Obzvlášť teď v létě se firmy předhánějí, kdo vám doveze čerstvější jahody z pole, a po kritice nabízejí i tzv. bezobalový nákup, který vám přijde ve vratných obalech, které dáte kurýrovi, až vám přiveze další nákup.

Dovézt si ale můžete nechat i čerstvé smoothie ve skle, jehož složení se mění podle sezóny, klasické jídlo i zmrzlinu.

Prospěšné bakterie

Trend fermentování jde ruku v ruce s touhou lidí po přírodních vitamínových bombách a prospěšných látkách. A nejde zdaleka jen o zelí nebo okurky. Populární je především kombucha, což je kvašený nápoj ze slazeného  černého či zeleného čaje a živé kultury zvané SCOBY. Oblíbenou surovinou se stalo také kimchi, které se k nám dostalo z Koreje. Kimchi je lehce ostrá nakládaná zelenina, kterou Korejci jedí s každým jídlem, u nás si zatím našla využití jako doplněk tzv. buddha bowls, sendvičů, ale i salátů.

Jar of fermented vegetables

Zesílit přírodně

Vlna proteinových shaků a tyčinek nepolevuje, za to se přidává ke globálnímu trendu, který si žádá větší udržitelnost a přírodní zdroje, a to i v jídle. Proto se nemusíte spokojit s umělými proteinovými prášky, ale můžete vyzkoušet syrovátkový, konopný, dýňový nebo například hrachový. Všechny ve své čisté nebo ochucené podobě.

Slow food

Slow fashion, slow living, slow food. Život nabral na otáčkách a lidé se teď snaží zpomalit – nakupovat lokálně, méně co do objemu a více vědomě. A nabádají k tomu i v jídle a stravování. Nejíst za běhu mezi schůzkami, když není čas si na kávu sednout, tak si jí raději nedávat, udělat si čas na přípravu nebo alespoň klidnou konzumaci jídla s přáteli či rodinou.

Podobné novinky

Všechny novinky

8 důvodů, proč je skvělé, že si konečně můžete dát Big Mac doma

Na světě snad neexistuje jediný člověk, který by ho neznal. Big Mac od McDonald’s je legenda. No a tahle legenda teď jezdí i domů. Stačí, když na ni dostanete chuť. A není to jediná výhoda. Čtěte.   1. Za zavřenými dveřmi vás nikdo nebude soudit. Klidně si můžete dát Big Mac, i když jinak tvrdíte, že držíte dietu. Co […]

Pizza a její historie

Pod pojmem pizza si každý představí kruhový plát tenkého chlebového těsta obložený rajčaty, sýrem a dalšími ingrediencemi. Tato chutná dobrota pochází z Itálie, ale jak šel čas, získala si srdce mnoha lidí po celém světě.  Zajímavé je, že historie pizzy se začala psát už v neolitu. Starověcí egypťané připravovali jednoduché ploché koláče a od nich je časem převzali Římané. Název […]

Piknik v barvách podzimu

Milujete babí léto? My s manželem nejvíc! A víte co je na něm nejlepší? Že stále můžete jíst venku a dělat si pikniky. Jeden takový podzimní piknik jsme podnikli a bylo to super! Měli jsme sobotu bez syna a venku to bylo na tričko. Takže bylo jasné, že jsem se nechtěla zašívat v kuchyni. V poledne jsme nasedli do auta, já otevřela aplikaci […]

Nejoblíbenější témata