Valentýnské potěšení

Veronika Raková, 11. 2. 2020

Už se to blíží, svátek všech zamilovaných, neboli svatý Valentýn, který každoročně připadá na 14. února. Nejen ve světě, ale i u nás se stal oblíbenou tradicí, při které si zamilovaní předávají drobné dárky a oslavují svou lásku. Víte ale, kdo za vznikem tohoto dne stojí a proč se slaví?

Valentýn byl podle historiků biskupem ve starém Římě,  který žil ve 3. století. První legenda praví, že i přes zákaz oddával zamilované páry. Za to ho císař dal 14. února popravit, proto je po něm pojmenován den všech zamilovaných.

Jiná legenda naznačuje, že zemřel kvůli svým léčitelským schopnostem. Měl údajně uzdravit chlapce tím, že se za něj modlil a on se zázračně uzdravil. Proto byl uvězněn a 14. února popraven.

To by k historii stačilo, teď se vrátíme zpět do současnosti a dáme vám tip, čím drahou polovičku potěšit.

Udělejte jí radost kávou ze Starbucks. Objednejte si kávu pro oba a využijte naší valentýnskou akci druhé kafe za 50% ceny. Akce platí od úterý 11.2. do neděle 16.2. Zkrátka a dobře “pro polovičku za polovičku” :).

A koho kávou ještě potěšit? Třeba své kolegy v práci. Objednejte jim kávu jako poděkování, že se vám s nimi tak dobře pracuje. Nebo udělejte radost svým nejlepším kamarádkám a překvapte je na Valentýna jejich oblíbeným kafíčkem.

Ať už budete chtít potěšit objednávkou ze Starbucks kohokoliv, vaše láska bude vonět po kávě:). 

Dáme jídlo vám přeje krásného Valentýna!

Podobné tipy

Všechny tipy

Dobře jíst, milovat a dlouho žít

Modrá zóna znamená pro mnoho lidí především problémy s parkováním. Zároveň jde ale o označení míst na Zemi, kde se lidé dožívají nejvyššího věku. Dvě leží ve středomoří, další bychom našli například na Okinawě. Co mají společného, jak přesně tam lidé žijí a mohli bychom se od nich něco naučit? Přečtěte si víc! Dvě z hlavních modrých zón, rájů […]

5 překvapivě zdravých a překvapivě nezdravých jídel

Popcorn, čokoláda, buráky, snídaňové křupavé vločky, pečená kachna. Zkuste si tipnout, co je pro vás nejhorší. Správně. Jsou to ty vločky. Podobných překvapení vás může v dnešním světě čekat o mnoho víc. A proto vám přinášíme malý seznam těch nejzákeřnějších. Čtěte!   Nový rok na krku a povánoční kila se ne a ne vypařit. Leden bývá časem drastických diet, velkých […]

Nejoblíbenější témata