Valentýnské potěšení

Verča Raková, 11. 2. 2020

Už se to blíží, svátek všech zamilovaných, neboli svatý Valentýn, který každoročně připadá na 14. února. Nejen ve světě, ale i u nás se stal oblíbenou tradicí, při které si zamilovaní předávají drobné dárky a oslavují svou lásku. Víte ale, kdo za vznikem tohoto dne stojí a proč se slaví?

Valentýn byl podle historiků biskupem ve starém Římě,  který žil ve 3. století. První legenda praví, že i přes zákaz oddával zamilované páry. Za to ho císař dal 14. února popravit, proto je po něm pojmenován den všech zamilovaných.

Jiná legenda naznačuje, že zemřel kvůli svým léčitelským schopnostem. Měl údajně uzdravit chlapce tím, že se za něj modlil a on se zázračně uzdravil. Proto byl uvězněn a 14. února popraven.

To by k historii stačilo, teď se vrátíme zpět do současnosti a dáme vám tip, čím drahou polovičku potěšit.

Udělejte jí radost kávou ze Starbucks. Objednejte si kávu pro oba a využijte naší valentýnskou akci druhé kafe za 50% ceny. Akce platí od úterý 11.2. do neděle 16.2. Zkrátka a dobře “pro polovičku za polovičku” :).

A koho kávou ještě potěšit? Třeba své kolegy v práci. Objednejte jim kávu jako poděkování, že se vám s nimi tak dobře pracuje. Nebo udělejte radost svým nejlepším kamarádkám a překvapte je na Valentýna jejich oblíbeným kafíčkem.

Ať už budete chtít potěšit objednávkou ze Starbucks kohokoliv, vaše láska bude vonět po kávě:). 

Dáme jídlo vám přeje krásného Valentýna!

Podobné

Všechny

Jaké jídlo je vhodné po cvičení

Jídlo po cvičení je tím nejdůležitějším jídlem dne. Rozhodně není radno se mu vyhýbat. A to ani v případě, že cvičíte kvůli redukci váhy nebo v pozdních hodinách. Nedostatek živin a vynechání jídla před i po cvičení přivede vaše sportovní snažení vniveč, dojde k úbytku svalové hmoty a zpomalení metabolismu. Ve finále svému tělu odpíráním jídla jednoznačně uškodíte. Naopak správná strava vám pomůže několikanásobně […]

Vejce od A do Z

Vejce do kuchyně neodmyslitelně patří v mnoha podobách. Ať už v podobě majonézy, vynikajících moučníku, nebo nedělního brunche. Vyznáte se však v označení na skořápkách a víte jak rozeznat čerstvé vejce od toho starého?

Nejoblíbenější témata